Galatasaraylı Fernando Muslera Bizi güzel bir sezon bekliyor

Galatasaraylı Fernando Muslera Bizi güzel bir sezon bekliyor

Galatasaraylı Fernando Muslera Bizi güzel bir sezon bekliyor


Antalyaspor'un sahasındaki maçı 1-0 kazanarak ayrılan Sarı-Kırmızılı ekipte golleri engelleyen kurtarışlarıyla kalpleri kazanan ve maçın kazanılmasında çok önemli rol oynayan Fernando Muslera galibiyet hakkında konuştu. Uruguay uyruklu eldiven, "Yılın ilk karşılaşması her zaman zor olmuştur. Kuvvetli bir takıma karşı oynadık. Beklentilerimizin altında bir performans gösterdik ama buna rağmen mücadeleyi elden bırakmadık ve kazandık. Kazandığımız için de çok mutluyuz" açıklamalarını yaptı. Yurttaşı Lucas Torreira'nın transferini de konuşan Muslera, "O tecrübeli bir futbolcu. Takımımıza transfer olması çok iyi oldu. Takımımız için iyi bir sezon bizi bekliyor diye düşünüyorum" açıklamalarını yaptı.
Galatasaray , Antalyaspor'u, son dakikalarda Bafetimbi Gomis'in bir golüyle 1-0 yendi, 2022-2023 yılına puan kaybetmeden 3 puanla başlamış oldu.
Akdeniz takımı karşısındaki kurtarışlarıyla dikkatleri üzerine çeken, özellikle Luiz Adriano'nun ilk yarının son zamanlarında kullandığı penaltıyı kurtararak kazanmlarında çok büyük bir rol oynayan Fernando Muslera da mücadele hakkında konuştu.

Kazanmanın kolay olmadığını dile getiren Uruguay asıllı file bekiçisi, "Yılın birinci karşılaşması çok zor bir karşılaşmadır her zaman, kuvvetli bir takıma karşı oynadık. Beklentilerimizin altında bir performans gösterdik ama buna rağmen mücadeleyi elden bırakmadık ve kazandık. Kazandığımız için de çok mutluyuz. Nuri hoca da kendini çok geliştirdi. Onları yenmek çok güzel. Şu anda oturmuş bir Antalyaspor var. Hava da çok kötüydü, hiç yardımcı olmadı. Yine de 3 puanı aldık. Kendimizi kuvvetlendirme devam edeceğiz yılın bu şekilde geçmesini umuyorum" açıklamalarını basına yaptı.

Yurttaşı Lucas Torreira'nın transferi hakkında da konuştu. Köklü takımlardan Galatasaray'ın kalecisi Muslera da şunları söyledi:

"Torreira ile konuştuk, onunla oynamak bana çok mutluluk verecek. Benim yurttaşım. Transferle yönetim kurulumuz çok üstünde durdu. Torreira tecrübli ve iyi bir futbolcu. Onun da takımagelmesi için biraz konuştum. stadyumtv3.com Takımımıza gelmesi çok iyi oldu. Bizim için de çok güzel bir sezon olacağını düşünüyorum."

×