Diallo İçin Büyük Çaba

Diallo İçin Büyük Çaba

Diallo İçin Büyük Çaba


Manchester United, geçtiğimiz sezon 40 milyon Avro’ya transfer ettiği 20 yaşındaki sağ kanat topçusunu bedelsiz olarak kiralamaya hazır olduğunu açıkladı. Beşiktaş, Fildişili futbolcu Amad Diallo için hemen harekete geçmeyi başardı ancak Fildişili star için tam 5 rakibi daha olduğu açıklandı.
Fransalı Valerian Ismael, her iki kanatta da görev yapabilen bir futbolcu isteyince yönetim kolları sıvamıştı. Beşiktaş , birçok ismi hedefine aldı. Ancak Manchester United’ın geçtiğimiz sezon Atalanta’dan 40 milyon Avro’ya transfer ettiği Fildişili Amad Diallo’yu kiralama kararını aldıktan sonra bu futbolcu için hemen harekete geçilmişti. Kırmızı Şeytanlar’la yapılan konuşmada, “Oyuncuyu ikan edip, bedelsiz olarak da kiralama şansımız var” yanıtını verdi. 20 yaşındaki star da düzenli olarak görev yapacağı bir takıma gitmeyi çok istiyor. Bu sebeple Beşiktaş’a sıcak bakmaktadır. Yine de Siyah-Beyazlılar için bu transfer çok kolay sayılmaz.
ManU Futbolcuya Verdi Sözü
İngiliz basınında yer alan açıklamalar doğrultusunda Diallo’nun kiralanacak olmasının duyulmasından sonra bir anda talipler ortaya çıktı. Belçika’dan Anderlecht, İtalya’dan Sampdoria, Yunanistan’dan Olympiakos ve İngiltere Championship’ten Sunderland ve Blackpool da Diallo için Manchester United’ın kapısına geldiler. İngiliz kökenli takım, tüm takımlara olumlu yanıtlar vererek seçimin genç oyuncunun yapması gerektiğini söyledi. Yönetim şimdi Amad Diallo’yu ikna etmeyi başararak bu transferi bitiren takım olmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
İngiltere'nin köklü takımlarından olan Manchester United gelecek sezon yapacağı tüm karşılaşmaları sitemiz stadyumtv3.com adresinden izleyebilirsiniz.

×